Kadın Mühendisler, Mimarlar, Şehir Plancılar, Fen Bilimciler ve Teknik  Elemanlar Grubu

     Ana Sayfa
     Hakkımızda
     Basında Biz
Fotoğraf Albümü
     Ağır Yazılar
     Önerdiklerimiz
     Deneyimlerimiz
     Öncü Kadınlar
     Röportajlar
Ayrımcı İş İlanları
     Duyurular
     Bağlantılar
İletişim ve Üyelik

http://kadincinayetlerineisyandayiz.blogspot.com/

BASIN AÇIKLAMALARI
Ocak 2012
Artık Ölmek ıstemiyoruz 


(25/06/10)
Erkek Şiddetinden Kurtulmuş Kadın Yoktur!

(05/05/09)
Celaleddin Cerrah'ın görevden alınmasını talep ediyoruz. 


(25/03/08)
SSGS Kadınların Bildirisi
BASIN AÇIKLAMALARI

05 Mayıs 2009

İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'ın bir an önce görevden alınmasını talep ediyoruz.
İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, kamuoyunda daha önce de birçok kez üstüne vazife olmayan açıklamalarıyla gündeme gelmiş ve görevini ihmal ettiği gerekçesiyle birçok kesim tarafından istifa etmeye çağrılmıştır. Şimdiye kadar kendisine yöneltilen tüm tepkileri kulak arkası eden Cerrah, akıl almaz açıklamalar ve ihmaller dolu siciline yenilerini eklemeye devam etmektedir.  Devamı


07 Mayıs 2008
Haksız Yere Tutuklanan Kadın Meslektaşımız Mimar Alev Şahin'in Serbest Bırakılmasını İstiyoruz 

Hükümetin emekçi kesime yönelik baskı ve sindirme politikası, 22 Temmuz 2007 seçimlerinden bu yana gözle görülür biçimde artmış ve bugün artık kaygı verici boyutlara ulaşmıştır. Emekçi kesimi ciddi hak kayıplarına uğratan Sosyal Güvenlik ve Genel Sağlık Sigortası yasa tasarısı, çalışanların ve sendikaların muhalefetine karşın yasalaştırılmıştır. Bu yasayla hakları en fazla elinden alınan kesim kadınlar olmuş, Başbakan'ın en az üç çocuk doğurma "öğüdüyle" de kadınlara toplum içindeki yerleri bir kez daha bildirilmiştir. 
Devamı

25 Mart 2008
Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasa Tasarısı hakkında Kadınların Bildirisi


Şimdiye dek varolan, SSK, Emekli Sandığı ve Bağ-Kur gibi tüm sosyal sigorta sistemleri kadınlara karşı ayırımcı ve eşitsiz sistemlerdir; bütün bu sistemleri tek bir çatı altında toplayan yeni SSGSS yasa tasarısı ise, hem kadın-erkek herkesin kazanılmış haklarını ellerinden almakta, hem de kadınlarla erkekler arasındaki eşitsizlikleri derinleştirmektedir. Bu sistem kadınların ev içinde harcadıkları emeğin tümünü, ev dışında harcadıkları emeğin ise büyük bölümünü yok saymaktadır. 
Devamı

14 Mart 2008
Diyanet Özür Dilemeli

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın feminizm ahlaksızlıktır açıklaması kadınların yüzyıllık mücadelesine ağır bir hakarettir. Ahlakı kadının bedeninde, cinselliğinde gören erkek egemen zihniyet, bizleri namus cinayetleriyle, cinsel taciz ve tecavüzle denetlemeye çalışırken, öte yandan bedenlerine, cinselliklerine, hayatlarına sahiplenmeye çalışan biz kadınların özgürlük mücadelesine saldırıyor. Aynı zihniyet kendilerine tüm dünyayı ayırırken bize "kutsal" anneliği ve aileyi bırakıyor. Üstelik bunu sahip olduğumuz değerler adına yaptığını iddia ediyor. Koruyucu bir baba edasıyla uyarıyor, "bir dertli kardeşimiz" olarak yerimizi gösteriyor "tuzaklara kanmayın, 3 çocuk yapın".
Devamı

        

BÜLTENLER
  BAZI KADIN ÖRGÜTLERİ
Son güncelleme tarihi:  Mon, 01 Oct 2018 02:04:02 GMT

Ana Sayfa | Hakkımızda | Basında Kadın Mühendisler | Yazılar | İletişim ve Üyelik | Bağlantılar